loadingimg

Wczytuję dane...
 • Rejestracja

 • Infolinia: 22 214 55 66

  e-mail: info@dermasilk.pl

 • Kwota: 0.00 PLN
    Ilość 0 szt.
 • Infolinia: 22 214 55 66

  e-mail: info@dermasilk.pl

  • Szukaj
  szt. na kwotę 0.00 PLN
  AZS - jak leczyć? Leczenie Atopowego Zapalenia Skóry i sposoby na świąd

  AZS - Sposoby na świąd przy Atopowym Zapaleniu Skóry

  Atopowe Zapalenie Skóry uważane jest za chorobę cywilizacyjną, która obecnie dotyczy ok 10% populacji (w młodszych grupach wiekowych, nawet więcej). Zmagają się z nią nie tylko dorośli, ale także dzieci, a nawet niemowlęta. AZS jest chorobą związaną z nieprawidłowościami ze strony układu odpornościowego, a konkretnie nadmiernym wytwarzaniem przeciwciał skierowanych przeciwko alergenom. Atopia może być reakcją na pyłki roślinne, sierść, alergeny pokarmowe, a także wiele innych. Sama reakcja organizmu również może być bardzo zróżnicowania i obejmować nie tylko zmiany skórne, ale także zapalenie spojówek czy astmę. Jak wygląda leczenie tej choroby i czy istnieją naprawdę skuteczne sposoby na świąd?

   

  Objawy Atopowego Zapalenia Skóry

  Do najbardziej charakterystycznych objawów AZS należą oczywiście swędzenie, suchość oraz zaczerwienienie skóry. Ponadto widoczna jest skłonność do zakażeń bakteryjnych. Zmiany skórne mogą obejmować zarówno całą powierzchnię ciała, jak i jego części. Do najbardziej typowych miejsc należą zgięcia kolanowe i łokciowe, szyja oraz twarz.

   

  Leczenie Atopowego Zapalenia Skóry

  Szczególnie osoby, dla których choroba jest czymś zupełnie nowym, zastanawiają się, w jaki sposób poradzić sobie z AZS - jak leczyć i czy w ogóle istnieją skuteczne metody na złagodzenie objawów? Leczenie przyczynowe choroby polega przede wszystkim na utrzymywaniu właściwych proporcji kwasów Omega-3 do Omega-6. Należy również wyeliminować czynniki uczulające, które mogą obejmować zarówno otoczenie osoby chorej, jak i pokarmy przez nią spożywane. Oprócz leczenia farmakologicznego istnieją również liczne sposoby na leczenie objawowe. Wśród nich można wyróżnić między innymi skuteczne sposoby na świąd oraz podrażnienia skórne.

   

  AZS - sposoby na świąd i podrażnienia skóry

  U osób zmagających się z Atopowym Zapaleniem Skóry bardzo ważne jest, jaką odzież będą wybierać. Właśnie na tym skupiła się marka Derma Silk, oferując swoim klientom wysokiej jakości ubrania wytwarzane z jedwabiu naturalnego, który często określany jest mianem drugiej skóry. Staranne podejście do sposobu wykonywania produktów, jak również czystość mikrobiologiczna materiału pozytywnie wpływają na zdrowszą skórę, mniejsze ryzyko nasileń choroby, a także wyższą jakość życia.

  Leczenie Atopowego Zapalenia Skóry poprzez wybieranie dobrych gatunkowo ubrań to doskonałe rozwiązanie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy pragną stawiać wyłącznie na sprawdzone i skuteczne sposoby na świąd. Derma Silk oferuje w pełni bezpieczną metodę walki z problemem przy wykorzystaniu przewiewnych, absorbujących wilgoć, idealnie gładkich, miękkich, antybakteryjnych oraz hipoalergicznych ubrań z jedwabiu.

   

  AZS - jak leczyć?

  Jeżeli zastanawiają się Państwo, jak leczyć Atopowe Zapalenie Skóry, zachęcamy do poznania bliżej oferty naszej odzieży DermaSilk, która obejmuje wiele zróżnicowanych produktów, takich jak bielizna, koszulki, legginsy, skarpetki, a także wiele innych. Nie można zapominać, również o leczeniu farmakologicznym, które powinno być konsultowane ze specjalistami i uzależnione od indywidualnych potrzeb każdego chorego.