Efekty w badaniach klinicznych (AZS)

Przeprowadzone badania kliniczne w kilku krajach europejskich potwierdzają skuteczność DermaSilku® w atopowym zapaleniu skóry.   Poniżej znajdują się wnioski i krótkie opisy metod badań na pacjentach z Atopowym Zapaleniem Skóry (łącznie w eksperymentach wzięło udział ponad 300 pacjentów).
 

WNIOSEK Z BADANIA 1:  DermaSilk® stosowany w przewlekłej formie dziecięcego AZS to o ponad połowę mniejsze zużycie kortykosteroidów (w długim okresie) oraz wyraźna poprawa jakości życia (zmniejszenie swędzenia).

DermaSilk w długookresowej kontroli Atopowego Zapalenia Skóry u dzieci: randomizowane badanie metodą podwójnie ślepej próby.

C. Fontanini i wsp. (Uniwersytet Trieste, Włochy), „DermaSilk w długookresowej kontroli Atopowego Zapalenia Skóry u dzieci: randomizowane badanie metodą podwójnie ślepej próby.”, Giornale Italiano di Dermatologia e Venereologia 2013

(streszczenie w jęz. angielskim...)
 • Jest to pierwsze badanie, w którym obserwowano efekty długotrwałego stosowania DermaSilk. Obserwowano 20 dzieci z nasilonym Atopowym Zapaleniem Skóry (AZS), z których połowa nosiła DermaSilk®, natomiast druga połowa - odzież bawełnianą.
 • Rodzice zakładali dzieciom odpowiedni rodzaj bielizny przez cały czas - dzień i noc - z wyjątkiem wakacji oraz wizyt w klinice (oceniające lekarze nie mogli wiedzieć, które dziecko jest w której grupie) Porównano 46 dzieci z nasilonym Atopowym Zapaleniem Skóry (AZS) noszącymi DermaSilk przez tydzień z 15 dziećmi noszącymi odzież bawełnianą. Rodzice stosowali steryd (furoinian mometazonu), kiedy było to potrzebne i notowali zużycie. Oceniano też natężenie świądu.
   

 


WNIOSEK Z BADANIA 2:  DermaSilk® wykazuje skuteczność co najmniej porównywalną do kortykosteroidów miejscowych o średnio silnym efekcie działania.

Badanie efektywności klinicznej materiału jedwabnego z dodanym na trwale czynnikiem przeciow-drobnoustrojowym w leczeniu Atopowego Zapalenia Skóry - badanie na randomizowanej, podwójnie ślepej próbie

G. Stinco i wsp. (Uniwersytet w Udine, Włochy), „Badanie efektywności klinicznej materiału jedwabnego z dodanym na trwale czynnikiem przeciow-drobnoustrojowym w leczeniu Atopowego Zapalenia Skóry - badanie na randomizowanej, podwójnie ślepej próbie”, Dermatology 2008

(streszczenie w jęz. angielskim...)
 • Do badania włączono 15 dzieci, które nosiły ubranie uszyte w taki sposób, iż część okrywająca jedną stronę ciała wykonana została z materiału DermaSilk®, a część okrywająca drugą stronę - z bawełny. Na rękę i nogę okrytymi bawełną stosowano codziennie przez 7 dni kortykosteroid - mometazon.
 
 

WNIOSEK Z BADANIA 3:  DermaSilk® znacząco łagodzi lub zupełnie likwiduje objawy AZS.

Działanie tkaniny jedwabnej z czynnikiem AEGIS na dzieci z wypryskiem atopowym: 3-miesięczne badanie kliniczne

D.Y. Koller i wsp. (Akademia Medyczna, Wiedeń), „Działanie tkaniny jedwabnej z czynnikiem AEGIS na dzieci z wypryskiem atopowym: 3-miesięczne badanie kliniczne”, Pediatric Allergy and Immunology 2007

(streszczenie w jęz. angielskim...)
 • Porównano 46 dzieci z nasilonym Atopowym Zapaleniem Skóry (AZS) noszącymi DermaSilk® przez tydzień z 15 dziećmi noszącymi odzież bawełnianą. Następnie obserwowano objawy choroby.
 
 

WNIOSEK Z BADANIA 4: Czynnik przeciwdrobnoustrojowy dodany do materiału DermaSilk® jest istotny dla długoterminowego zmniejszenia objawów AZS.

Leczenie atopowego zapalenia skóry przy zastosowaniu jedwabnego materiału przeciwbakteryjnego równie skuteczne jak miejscowe stosowanie kortykosteroidów
G. Senti i wsp. (Uniwersytet w Zurychu) „Leczenie atopowego zapalenia skóry przy zastosowaniu jedwabnego materiału przeciwbakteryjnego równie skuteczne jak miejscowe stosowanie kortykosteroidów”, Dermatology 2006 
(streszczenie w jęz. angielskim...)
 • Badaniu poddano 31 dzieci i dorosłych z objawami AZS na obu rękach. Każdy otrzymał jedwabne opaski w dwóch kolorach szwów. Kolory oznaczały, czy dana opaska jest zrobiona z jedwabiu wzbogaconego o czynnik przeciwbakteryjny (AEM 5772/5), czy też jest z czystego jedwabiu - jednak o tym, który kolor oznacza obecność czynnika nie wiedzieli ani pacjenci ani personel. Pacjenci mieli nosić opaski na obu rękach przez 28 dni (konsekwentnie jeden kolor szwu na jednej ręce, drugi kolor na drugiej)
 • Objawy obserwowano po 7, 14, 21 i 28 dniach.
 
 
 

WNIOSEK Z BADANIA 5:  DermaSilk® w odróżnieniu od bawełny, znacząco łagodzi lub zupełnie likwiduje objawy AZS.

 
Skuteczność kliniczna materiału jedwabnego w leczeniu atopowego zapalenia skóry”
G. Ricci i wsp. (Uniwersytet w Bolonii) „Skuteczność kliniczna materiału jedwabnego w leczeniu atopowego zapalenia skóry”, British Journal of Dermatology 2004
(streszczenie w jęz. angielskim...)
 • Badaniu poddano 22 dzieci z łagodnym - do ostrego przebiegiem AZS. Wszyscy dostali opaski z 3 typów materiałów:
  - DermaSilk®
  - tkanina jedwabna bez czynnika AEGIS AEM 5772/5
  - bawełna.
  Na jednej ręce dzieci miały nosić DermaSilk® przez 3 miesiące, na drugiej zaś zwykłą tkaninę jedwabną przez pierwsze dwa tygodnie, a potem opaskę bawełnianą do końca badania. Objawy obserwowano po 2, 4, 8 i 12 tygodniach.
 
 
 

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl