Dla prasy

Lecznicza odzież jedwabna DermaSilk® przyniesie ulgę pacjentom w Polsce.
Trzyletni syn pani Renaty ze Słupska – podobnie jak kilkaset tysięcy dzieci w Polsce  – cierpi na atopowe zapalenie skóry (AZS), czyli nawracającą chorobę, objawiającą się silnym świądem, sączeniem i rogowaceniem skóry. Od maja 2008 roku ponownie pojawiły się u niego objawy choroby, które skoncentrowały się szczególnie na wewnętrznych stronach kolan. Dziecko zwykle nie potrafi powstrzymać się od drapania, co uruchamia „błędne koło” swędzenia‑drapania. Wydawało się, że z sytuacji nie ma wyjścia. Mamie poradzono, żeby użyła spodenek DermaSilk® na noc. Efekt przyszedł już pierwszej nocy – chłopiec nie podrapał się ani razu.
Odzież lecznicza DermaSilk® to w pełni bezpieczna, niefarmakologiczna metoda leczenia symptomów chorobowych chorej lub wrażliwej skóry niemowląt, dzieci i dorosłych. Produkty DermaSilk® są elastyczne, lekkie i przewiewne, wygodne do noszenia zarówno jako bielizna nocna, jak i w ciągu dnia pod ubraniem. Teraz produkty te dostępne są w Polsce.
Wskazania do stosowania bielizny i odzieży DermaSilk® nie ograniczają się do chorób o podłożu alergicznym i do dzieci. Obejmują różne choroby z objawami skórnymi: atopowe zapalenie skóry, wyprysk kontaktowy (kontaktowe zapalenie skóry), kandydoza pochwy, zapalenia sromu i pochwy (vulvovaginitis), stopa cukrzycowa, pleśniawka, grzybica pachwin, grzybica stóp.
Skuteczność leczniczą odzieży DermaSilk® potwierdzają badania kliniczne* (opublikowane w takich czasopismach, jak Dermatology, British Journal of Dermatology czy Pediatric Allergy and Immunology). Według badań klinicznych stosowanie jej istotnie ogranicza symptomy odczuwalne (świąd, pieczenie) oraz poprawia wygląd skóry (wysięki, obrzęki i wysypki mierzone wskaźnikami SCORAD, EASI) już po kilku dniach stosowania. W przypadku terapii AZS efekty działania przy średnim nasileniu objawów są porównywalne do efektów maści steroidowych.
Skuteczność terapeutyczna dzianiny DermaSilk® jest efektem właściwości oczyszczonego jedwabiu naturalnego oraz związanego z nim trwale czynnika przeciwdrobnoustrojowego.
Wrażliwej lub chorej skórze często poleca się bieliznę z bawełny. Jednak nie jest to najlepszy wybór. Bawełna ma pewne wady, których pozbawiony jest jedwab. Jedwabne włókna są wyjątkowo długie – mogą przekraczać nawet 900 metrów długości. Dzięki tak długim włóknom materiał jest gładki, nie odchodzą od niego końcówki włókien (tak jak to ma miejsce w przypadku tkaniny bawełnianej, składającej się z setek tysięcy krótkich włókienek mogących podrażniać wrażliwą skórę). Dla pełnego bezpieczeństwa – jedwab użyty w materiale DermaSilk® oczyszczony jest z serycyny będącej potencjalnym alergenem. Jedwab jest jednym z najmocniejszych włókien (stosowany jest m.in. do produkcji nici chirurgicznych). Świetnie absorbuje wilgoć z otoczenia (w tym ze skóry)
– aż do 30% swojej wagi. Ma to bardzo istotne znaczenie terapeutyczne, gdyż wilgotność (i wychłodzenie) skóry jest czynnikiem wzmagającym potliwość i świąd.
 
Dzianinę DermaSilk® wzbogacono o ochronę antybakteryjną i przeciwgrzybiczną w postaci czynnika AEM 2775/5 – cząsteczki eliminującej grzyby i bakterie z powierzchni skóry w sposób mechaniczny (a nie chemiczny). Czynnik ten jest związany z włóknami jedwabiu za pomocą opatentowanej technologii, dzięki której nie wypłukuje się on ani w żaden inny sposób nie odczepia się od materiału. Właściwości przeciwdrobnoustrojowe materiału są bardzo istotne w postępowaniu z grzybicą oraz ze skórą o cechach atopowego zapalenia (kolonizacja skóry przez Staphylococcus aureus to istotny czynnik zaostrzający AZS). Czynnik AEM 2775/5 jest stosowany np. w chirurgii – powleka się nim materiały używane na salach operacyjnych. Znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebna jest czystość mikrobiologiczna – znany jest ze swojego bezpieczeństwa i skuteczności już od ponad 20 lat.
Dlaczego już wiele setek tysięcy pacjentów w Europie wybrało DermaSilk®? Materiał ten działa jak „druga skóra”, gdy ta naturalna nie spełnia swoich funkcji. Jest elastyczny, delikatny, gładki oraz przewiewny. Ma właściwości termoregulacyjne – wchłonięta wilgoć nie ochładza się, przez co nie wywołuje wzrostu temperatury ciała i pocenia się. Dzięki temu nie wzmaga swędzenia. Eliminuje bakterie oraz grzyby z powierzchni skóry, pozostawiając naturalną florę bakteryjną. Jest wolny od potencjalnych alergenów: serycyny, wybielaczy i barwników. 
DermaSilk® jest certyfikowany w Unii Europejskiej jako wyrób medyczny klasy I (certyfikat CE). Niektóre produkty z linii DermaSilk® są refundowane w Szwecji, Szwajcarii, Holandii i Wielkiej Brytanii. Poza tymi krajami DermaSilk® dostępny jest też w Niemczech, Belgii, Czechach, Słowacji, Francji, Austrii, Norwegii, we Włoszech (gdzie jest produkowany) a nawet w Australii.
DermaSilk® został stworzony w roku 2001 i do dziś jest produkowany przez włoską firmę ALPRETEC. Firma, założona w 1997 roku, wytwarza też antyalergiczne pokrowce na materace i pościel (nazwa powstała od pierwszych liter słów: Allergy Prevention Technology). W czerwcu 2009 produkty DermaSilk® były prezentowane na odbywającym się w Warszawie międzynarodowym kongresie European Academy of Allergy and Clinical Immunology.
Sklep oraz witryna informacyjna www.dermasilk.pl są prowadzone przez firmę Baltic Pharma – wyłącznego dystrybutora odzieży DermaSilk® w Polsce. W ofercie sklepu znajdują się ubrania, bielizna i akcesoria na wszystkie części ciała: body z rękawiczkami, spodenki ze stopkami, piżamki, kominiarki, koszulki, t-shirty, legginsy, maska na oczy, skarpetki, stopki, ochrona pod pończochy, opaski (na kolana, uda, łokcie), rajstopy, rękawiczki, majtki, bokserki, szorty, tanga, biustonosze. W ofercie jest pełna gama rozmiarów – dla niemowląt, dzieci, młodzieży, dorosłych kobiet i mężczyzn. DermaSilk® jest odzieżą wielorazowego użytku; jak każdy materiał z jedwabiu wymaga starannej konserwacji.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl