Swędzenie w atopowym zapaleniu skóry

AZS - skóra atopowa i objawy - świąd przy Atopowym Zapaleniu Skóry

Początkowo objawia się swędzeniem - które może powodować problemy ze snem, aby z czasem pokryć całe ciało ropnymi krostkami. Atopowe Zapalenie Skóry - czym jest oraz jak radzić sobie ze schorzeniem tego typu?

 

Atopowe Zapalenie Skóry - przyczyny i objawy

Istnieją trzy główne czynniki powodujące schorzenie. W wielu sytuacjach wpływają na siebie nawzajem. Jako pierwszą przyczynę najczęściej uważa się geny, które umożliwiają danej osobie predyspozycje do atopii powodujące Atopowe Zapalenie Skóry. Towarzyszy temu również nieprawidłowo działający układ odpornościowy. Prócz tego skóra atopowa wyróżnia się swoimi objawami przy towarzystwie odpowiednich alergenów. Schorzenie nasila się, gdy w rodzinie występują osoby z katarem siennym, astmą oraz innymi rodzajami alergii. Cierpiący na Atopowe Zapalenie Skóry posiadają najczęściej zaburzenia bariery, która za zadanie ma chronić naskórek. Pamiętajmy również, że zaburzenie dotyka całego obszaru skóry - nie tylko miejsc, w których pojawiają się objawy. Atopowym zapaleniem skóry nazwiemy reakcję alergiczną - nasz układ immunologiczny wykrywając substancje (które uznaje za zagrożenie), wywołuje stan zapalny, mający za zadanie pozbyć się niechcianego czynnika.

 

Alergia skórna często objawia się początkowo świądem oraz występowaniem wykwitów atopowych. Objawy mogą się nasilać po kontakcie z odpowiednimi alergenami, środkami drażniącymi (detergenty, klimatyzacja, wełna, czy środki konserwujące). Świąd przy atopowym zapaleniu skóry nasila się również po kontakcie z drobnoustrojami, spożywaniu niektórych pokarmów (pszenica, ryby oraz skorupiaki), spowodowane będzie również stresem.

 

Wypryski i świąd przy Atopowym Zapaleniu Skóry

Głównym problemem występującym przy schorzeniu są jego objawy. Świąd przy atopowym zapaleniu skóry znacząco utrudnia codzienność. Reakcją alergiczną będą ponadto czerwone grudki, które zmieniają się w ropne kostki. Z czasem po każdym drapaniu da się zauważyć wyraźne ślady. Znane są one jako przeczosy. Objawy sprawiają, że skóra staje się przeźroczysta - możemy przez nią wyraźnie zaobserwować naczynia krwionośne.

Skóra atopowa najczęściej posiada wykwity w miejscach charakterystycznych dla tej choroby (policzki, zgięcia rąk). Należy również zwracać uwagę na spożywanie pokarmów mogące wywoływać alergię skórną. Są to najczęściej:

  • krowie mleko,
  • białka kurzych jaj,
  • orzechy,
  • soja,
  • miód,
  • cytrusy,
  • owoce morza.

Co stosować na AZS?

Leczenie opiera się najczęściej o leczenie zewnętrzne (farmaceutyki w formie kremów lub maści na skórę). Typowe leki mogą łagodzić AZS. Skóra jednak może być chroniona na inne sposoby. Leki niekoniecznie zawsze okażą się być wystarczające. Istotnym dodatkiem jest odzież DermaSilk, która jest metodą niefarmakologiczną, dzięki czemu w pełni bezpieczną w stosowaniu. Jest to odzież wykonana z jedwabiu naturalnego. Materiał ten pod wieloma względami przypomina ludzkie włosy oraz naskórek. Jedwab wyróżnia się swoimi właściwościami hipoalergicznymi oraz antybakteryjnymi. Z tego powodu z powodzeniem jest stosowany podczas leczenia AZS (zobacz przegląd badań). Skóra uzyskuje lepsze środowisko fyziczne i chemiczne, przez co ryzyko nasileń choroby maleje, zmniejsza się nasilenie objawów, natomiast zwiększa się skuteczność innych terapii.

Są to specjalne koszulki na AZS do zakładania pod ubranie, rękawiczki jedwabne antyalergiczne dla dzieci, rękawiczki dermatologiczne dla dorosłych, body dla dzieci z problemami skórnymi, specjalna bielizna dla alergików i wiele innych.

DermaSilk zawdzięcza swoją skuteczność nie tylko zastosowaniu jedwabiu, ale również za sprawą specjalnego sposobu produkcji bielizny. Usuwa się z jedwabiu serycynę - przez którą może być spowodowana alergia skórna. W produkcji nie zostały użyte barwniki, ani wybielacze. Sposób produkcji gwarantuje również przewiewność, dzięki czemu skóra atopowa może swobodnie oddychać. DermaSilk jest zabezpieczony także niemigrującym czynnikiem antybakteryjnym.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl