DermaSilk INTIMO - zmiana bielizny, zmiana życia

 

DermaSilk® INTIMO zmienia życia.

DermaSilk® to w pełni bezpieczna, niefarmakologiczna metoda leczenia objawów chorobowych oraz pielęgnacji wrażliwej i skłonnej do zapaleń skóry okolic intymnych. DermaSilk® to nazwa tkaniny wyprodukowanej ze specjalnie przygotowanego jedwabiu. Ma ona wszystkie zalety tkaniny jedwabnej oraz jest wzbogacona o czynnik przeciwdrobnoustrojowy, dzięki któremu skóra otoczona tkaniną jest doskonale chroniona przed chorobotwórczymi mikroorganizmami. Jedwab użyty do produkcji tkaniny DermaSilk® został tak przygotowany, że potrafi naśladować ludzką skórę i najlepiej odpowiadać na jej potrzeby. Włókno jedwabiu zbudowane jest z dwóch białek: na zewnątrz z serycyny, a wewnątrz z fibroiny oraz innych substancji, takich jak: minerały, tłuszcze, wosk. Ponieważ serycyna ma właściwości alergizujące, została całkowicie usunięta z włókien, z których powstaje DermaSilk®. Fibroina to białko zbudowane z następujących aminokwasów: glicyna (40%), alanina (25%), seryna (15%), tyrozyna (10%), inne, których zawartość jest mniejsza niż 1% (10%). Tak przygotowana tkanina z fibroiny jedwabnej ma właściwości bardzo podobne do ludzkiej skóry. Jeśli więc chora skóra zostanie ubrana w DermaSilk® , to nie potraktuje go jako „ciało obce”.

 

INTYMNY EKOSYSTEM

Szacuje się, że większość kobiet minimum raz w życiu zapada na grzybicę okolic intymnych, a aż 40–50% cierpi na infekcje nawracające. Najczęstszą ich przyczyną jest wzrost poziomu pH pochwy powyżej 4,5. Natura sama stara się chronić delikatne obszary intymne przed zakażeniami. Tworzy środowisko, w którym zamieszkuje dokładnie kontrolowana populacja drobnoustrojów. Są one odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowego poziomu pH (3,8 – 4,4), który stanowi barierę ochronną przed szkodliwymi grzybami i bakteriami. Ten doskonale wymyślony ekosystem czasem ulega zaburzeniu. Odczyn pH staje się zasadowy i pojawiają nieprzyjemne objawy: swędzenie i stan zapalny będące objawem zakażeń bakteryjnych lub grzybiczych. Te zmiany mogą być wywołane przez niewłaściwe praktyki higieniczne (np. używanie wspólnych ręczników, korzystanie z publicznych toalet, a także nadmierną higienę – np. irygacje pochwy).

Na zakażenie narażone są także kobiety w ciąży (zaburzona jest wówczas gospodarka hormonalna, a więc także i ekosystem pochwy), osoby chorujące na cukrzycę, przyjmujące antybiotyki lub poddane terapii hormonalnej, a także osoby osłabione (np. po chorobie, w stanach przemęczenia i stresu). Jeśli kobieta cierpi na nawracające infekcje intymne, wtedy leczeniu poddaje się też jej partnera seksualnego. Styl życia również ma wpływ na zachowanie równowagi w intymnym ekosystemie. Na przykład, noszenie obcisłej bielizny syntetycznej ogranicza dostęp powietrza do okolic intymnych, powodując wzrost wilgotności, a to sprzyja rozwojowi szkodliwych mikroorganizmów. Coraz powszechniejsze jest korzystanie z intymnych antyperspirantów, dezodorantów i wkładek, a także noszenie odzieży eliminującej przykry zapach dzięki uwalnianiu np. jonów srebra.

Wszystkie te czynniki mogą niszczyć naturalną florę bakteryjną okolic intymnych. To z kolei może zaburzyć równowagę intymnego ekosystemu przez co naturalne mechanizmy obronne przestaną działać. Jeśli Twój intymny ekosystem uległ osłabieniu, bielizna terapeutyczna DermaSilk® INTIMO pomoże przywrócić mu równowagę. Dzięki innowacyjnemu połączeniu specjalnie przygotowanej tkaniny jedwabnej i niemigrującego czynnika przeciwdrobnoustrojowego, bielizna DermaSilk® INTIMO ma zbawienny wpływ na skórę: Szybko zmniejsza uczucia swędzenia, pieczenia i innych objawów stanu zapalnego. Pomaga kontrolować infekcje bakteryjne i grzybicze nie zmieniając przy tym naturalnego poziomu „przyjaznych” mikroorganizmów. Dzięki swobodnemu dostępowi powietrza, pomaga zachować świeżość i suchość okolic intymnych, co zapobiega rozwojowi infekcji. Koi i uspokaja skórę, wytwarzając środowisko, w którym następuje regeneracja podrażnionych tkanek Infekcje okolic intymnych dotykają przede wszystkim kobiety, chociaż notowane są również zachorowania wśród mężczyzn, a nawet dzieci. DermaSilk® INTIMO posiada w swoim asortymencie bieliznę dla wszystkich członków rodziny.


Prosta zmiana bielizny na DermaSilk INTIMO może znacząco wpłynąć na przywrócenie normalnej równowagi ekosystemu. Klinicznie udowodniono skuteczność DermaSilk Intimo przy nawracającej kandydozie, liszaju twardzinowym i innych chorobach ginekologicznych.

 

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl